OFERTA INDYWIDUALNA

Pranie wodne, maglowanie

Oferujemy pranie wodne pościeli, ręczników, obrusów, serwet, wszelkiej bielizny płaskiej. Standardem technologicznym w naszej pralni jest:

Pranie indywidualne

Każde zlecenie prane jest w oddzielnych kąpielach piorących

Pranie w cyklu 2-kąpielowym (pranie wstępne i pranie zasadnicze)

Stosowanie najwyższej jakości środków piorących, skutecznych i chroniących tkaniny co daje żywsze kolory i przyjemny zapach

Krochmalenie (wg życzenia klienta)

Zmiękczanie (wg życzenia klienta)

Wywabianie plam

Prasowanie bielizny płaskiej następuje mechanicznie przy użyciu prasownicy – magla lub ręcznie, jeżeli to konieczne z powodu rodzaju tkaniny, suwaków, nap, koronek, haftów, falban, aplikacji ozdobnych.
Przywracanie pierwotnego kształtu wyrobów (prasowanie, maglowanie, parowanie) jest czynnością niezwykle czasochłonną, zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas przekazując te obowiązki naszej pralni.

W naszej pralni proces przeprowadza się w pralnicach o bardzo różnej ładowności, od kilku do kilkudziesięciu kilogramów bielizny. Cały cykl prania, zależnie od rodzaju obrabianej bielizny i zastosowanych pralnic, zamyka się w czasie 40-90 min.

Pranie pościeli wełnianej

Konserwacja wyrobów wełnianych zwłaszcza pościeli wełnianej wymaga dużej ostrożności. Wełna jest włóknem zwierzęcym , inaczej reaguje na wysoką temperaturę i czynniki chemiczne.
Pościel z wełny zaleca się prać ręcznie lub w pralce mechanicznej w letniej wodzie o temperaturze nie przekraczającej 30 stopni z dodatkiem delikatnych detergentów czyszczących zawierających lanolinę przeznaczonych do wyrobów z wełny.
Pościeli nie należy wykręcać, natomiast suszyć w pozycji rozłożonej, poziomej, aby zapobiec rozciąganiu i deformacji. Można ją czyścić chemicznie – „na sucho”.
W naszej pralni mogą Państwo wyprać pościel wełnianą – kołdry, materace, podkłady i poduszki z wełny wielbłądziej, z merynosów australijskich i europejskich, z kóz kaszmirskich oraz z lamy.
Mamy doświadczenie w praniu pościeli takich firm jak: Sensitive, Złote runo, Lama gold, Woolstar, Remes, Wooltex-Tedex, Woolland oraz innych.

Czyszczenie tkanin dekoracyjnych

Oto gatunki tkanin dekoracyjnych, które można czyścić i prać w naszej pralni:
Szenile – grube, miękkie tkaniny najbardziej zaawansowane technicznie wytwarzane z włókien szenilowych, składających się z dwóch prostych, skręconych ze sobą nici, pomiędzy którymi umieszcza się włókna cięte tworzące włos. Dzięki temu tkanina otrzymuje strukturę podobną do weluru lub pluszu oraz niepowtarzalny, puszysty dotyk. Dodatkowo, tkaniny szenilowe odznaczają się żywymi kolorami i szeroką paletą wzorów. Tkaniny szenilowe idealnie nadają się na ciężkie zasłony i kotary.

Welur jest tkanina o bardzo krótkim włosie, często przez to mylony z zamszem.

Plusze – miękka, puszysta tkanina z okrywą runową powstałą przez miejscowe przecięcie niektórych nitek osnowy lub wątku i częściowe rozwłóknienie utworzonych końców. Ich specyficzny sposób tkania i rodzaj włókien do tego wykorzystywany sprawia, że tkaniny pluszowe lśnią, błyszczą się pięknie odbijając padające na nie światło. Tkaniny pluszowe wykorzystywane są jako tkanina dekoracyjna na wszelkiego rodzaju kotary, narzuty czy poduszki.

Żakardy – tkaniny o bardzo dużych skomplikowanych wzorach jedno lub wielobarwnych tkanych na krosnach o bardzo skomplikowanym mechanizmie. Cechą żakardu jest to, że motyw lewej strony jest odwróconym odbiciem wzoru widocznego na prawej stronie tkaniny. Luksusowe i stylowe dzięki niepowtarzalnemu charakterowi idealnie nadają się na zasłony czy dekoracje. Żakardy są tkaninami bardzo stabilnymi dzięki temu bardzo poszukiwanymi na rynku, wyrabianymi z lnu, bawełny, włókien sztucznych i syntetycznych. Cienkie żakardy stosuje się do dekoracji okien, grubsze idealnie nadają się na wszelkiego rodzaju narzuty i kotary.

Adamaszki stosuje się na pokrycia kołder, narzut. Inną odmianą tkaniny żakardowej jest brokat – gruba tkanina z wypukłym, wzorzystym wzorem przetykanym przędzą metalową złotą lub srebrną. Żakardy to tkaniny bardzo eleganckie, praktyczne i łatwe w utrzymaniu.

Mikrofazy – syntetyczna tkanina z meszkiem i lekkim połyskiem, wyjątkowo miękka i sprężysta.

Alcantara – miękka i wytrzymała tkanina przypominająca swoim wyglądem zamsz, produkowana z ultradrobnych mikrowłókien przy użyciu skomplikowanych nowoczesnych technologii. Jej zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości.
Satyna, atłas – tkanina wykonana z włókien poliestrowych (narzuty, zasłony) lub bawełnianych (pościel). Jej prawa strona jest błyszcząca i ładnie się prezentuje, natomiast strona lewa jest matowa.

Tafta – to tkanina zasłonowa z włókien jedwabnych (naturalnych lub sztucznych). Jest nieco sztywna, szeleszcząca i pięknie się prezentuje, a to dlatego że jest ona tkaniną błyszczącą, dającą piękne efekty kolorystyczne, w zależności od kąta padania światła oraz intensywności oświetlenia. Ponadto jest przykładem tkaniny gładkiej, która nie przepuszcza światła. W związku z tym nie tylko ozdabia wnętrze, ale także w razie potrzeby nie wpuszcza do niego promieni słonecznych. Używana zazwyczaj do szycia ekskluzywnych zasłon.

Organtyna – rodzaj luźno tkanej bawełny lub poliestru, tkanina jest całkowicie przezroczysta, błyszcząca. Niezwykle efektowna jako firana lub komplet firan i zasłon. Stosowana jest zarówno do wykonania firan jak i zasłon.
Woal – wykonany z mocno skręconych włókien, często bywa mieszanką bawełny i poliestru. Tkanina stosowana zarówno na firany jak i zasłony. Przepuszcza światło lecz jest nieprzejrzysty.

Len i bawełna są klasycznym przykładem tkanin lekkich i naturalnych. Naturalnie ozdabiają nasze okna, a równocześnie nie elektryzują się i są antyalergiczne. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się we wnętrzach, które potrzebują takich cech tkanin

Czyszczenie garderoby

Pralnia przeprowadza dezynfekcje chemiczno-termiczną za pomocą systemu SAD. Nad prawidłowym funkcjonowaniem pralni czuwa technolog pralniczy oraz certyfikowany dostawca chemii. Pralnia jest w pełni monitorowana oraz zautomatyzowana co pozwala uzyskać najwyższą jakość prania.

Stosujemy środki piorące CLOVIN – jedynej polskiej firmy oferującej dezynfekujące środki piorące, które skutecznie niszczą bakterie. Środki używane w naszej pralni mają działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze i sporobójcze. Dzięki szerokiej gamie środków piorących jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość usługi jaką uzyskujemy zaspokoi wszelkie wymogi z zakresu prania bielizny szpitalnej, bielizny hotelowej, gastronomii, odzieży roboczej.

zawiadczenie

USŁUGA – ODBIÓR Z DOMU PO 18:00

Nie zdążyłeś odebrać lub zlecić nam usługi? Jest po 18:00, a ty potrzebujesz pilnie swój ulubiony płaszcz?
Nie szkodzi! Zadzwoń – 504-322-206.
Możesz odebrać lub zlecić nam usługę po 18:00 przyjeżdżając osobiście na ul. Średnia 31 bądź zamawiając usługę „Odbiór z domu”!

Koszt dojazdu do klienta na specjalne życzenie po godzinie 18:00 wynosi 5,00 zł.